• Netartmaterial.sk
  • Kontaktujte nás
    info@netartmaterial.sk
    Po - Pia: 15:00 - 17:00
  • My profile
  • 14 pcs
    in 685.33 €
Netartmaterial.sk - to najlepšie pre Vaše tvorenie

Tekuté médium Fluid Art slúži na riedenie akrylových farieb a na dosahovanie špeciálnych tekutých efektov. Akrylové médium zabraňuje znehodnoteniu maľby proti popraskaniu, vytváraniu malých vzduchových bubliniek alebo zmeny odtieňa farby. Zmení sa len konzistencia a tekutosť akrylovej farby. Zachováva celkový mokrý vzhľad a dotvára tzv. tekutý obraz. Pouring medium technika je pre každého, kto chce tvoriť s neobmedzenými možnosťami.

Tekuté médium stačí naliať do pohára s pripravenou akrylovou farbou, zmiešať pomocou umelohmotnej špachtle a naliať na plátno. Je možné ho miešať s akrylovými farbami v pomere 5% až 50% podľa potreby. Plátno je vhodné podložiť, aby zbytková akrylová farba mala kde odkvapkať. Otáčaním plátna vytvoríme krásne porozlievané vzory. Pre ešte lepšie efekty môžete použiť pipetu. Naberte množstvo farby do pipety a nakvapkajte na plátno a znova ho pootáčajte. Maľba uschne približne po 24 hodinách. No pre urýchlenie schnutia môžete použiť teplovzdušnú pištoľ. Po zaschnutí môžte Vaše dielo zafixovať epoxidovou živicou, s ktorou dosiahne jedinečný lesk. 

Obsah balenia:

  • 1000ml
 
This site uses cookies to help us provide services. By using our services, you consent to the use of cookies. More information can be found here.