• Netartmaterial.sk
 • Kontaktujte nás
  info@netartmaterial.sk
  Po - Pia: 15:00 - 17:00
 • Môj profil
 • 3 ks
  za 94.99 €
Netartmaterial.sk - to najlepšie pre Vaše tvorenie

PRE ZAČIATOČNÍKOV - Cricut MugPress - tepelný lis na hrnčeky.

 • Pridané: 01.01.2022

Poďme sa porozprávať o tomto úžasnom stroji a materiáloch, ktoré  sú vhodné na vytvorenie personalizovaného hrnčeka.

Ako sa tepelný lis na hrnčeky Cricut líši od iných lisov na hrnčeky?

Použitie akéhokoľvek tepelného lisu na hrčeky je celkom jednoduché. Väčšina hrnčekových lisov je buď doplnkom k obrovským a ťažkým tepelným lisom, alebo je sama o sebe obrovská a objemná.
Lis na hrnčeky Cricut je malý, prenosný a po stranách sa nezahrieva. Taktiež Vám uľahčí nastavenie teploty a času pri používaní. Stačí stlačiť jediné tlačídlo ,,ON’' a o zvyšok sa postará stroj.
Toto nastavenie jedným dotykom aplikuje optimálne množstvo tlaku a tepla na každý hrnček a čas sa mierne upraví v závislosti od okolitej teploty. Takže teraz sa nemusíte starať o výrobu, keď máte doma teplo alebo zimu. Mechanizmus ltepelného lisu na Cricut to všetko za Vás vyráta!
Patentovaná vyhrievacia platňa Cricut zaisťuje rovnomerný tlak po celom obvode hrnčekov rôznych veľkostí jednoduchým zatlačením na veľkú rukoväť.

Aké hrnčeky môžete použiť v Cricut Mug Press?

Rovnako ako u iných tepelných lisov, pri práci treba používať hrnčeky vhodné na sublimáciu. Sublimačné hrnčeky obsahujú polyvrstvu, ktorá reaguje s atramentom a teplom. Nie všetky sublimačné hrnčeky sú rovnaké, pokiaľ ide o veľmi rovnomerne nanesenú polyvrstvu.

Obrovskou výhodou pri používaní tepelného lisu Cricut je, že farby a obrázky vydržia životnosť hrnčeka a môžete ich dávať do mikrovlnky alebo do umývačky riadu. WAU však ?:)
Cricut teda prišiel s vlastnou radou hrnčekov Cricut. Tieto hrnčeky boli dôkladne testované, aby sa zaistilo, že ponúkajú najlepšie výsledky s infúznym atramentom, sú dosť cenovo dostupné a ponúkané v rôznych veľkostiach.
Môžete pozužiť hrnčeky aj od inej značky, ale musia to byť vhodné na sublimáciu. Obyčajný pohár sa použiť nedá!

Aký materiál použiť na hrnčeky Cricut?

Tepelný lis na hrnčeky Cricut Mug Press je navrhnutý tak, aby fungoval s radom produktov Cricut Infussible Ink - kúzelný atrament. Tieto fólie s rôznymi predtlačenými vzormi, fixky a perá sú optimalizované pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Navyše fólie Infusible Ink sa dodávajú aj v malých veľkostiach navrhnuté pre tepelný lis. Takže už žiadne plytvanie materiálom! :) Ak sa chystáte použiť fólie Infusible Ink budete musieť svoj dizajn vyrezať pomocou plotru Cricut alebo Silhouette. Po vyrezaní Vášho motívu nezabudnite odstrániť prebytočnú fóliu.

Pokiaľ by ste chceli na pohár preniesť fotografiu, alebo iný vlastný motív, môžete ich vytlačiť na sublimačnej tlačiarni. S tradičnými sublimačnými potlačami ušetríte kopu času a krokov a nie je potrebné žiadne rezanie - na hrnček sa prenesie iba sublimačný atrament. Na trhu ich najdete hneď niekoľko, od základných až po profesionálne stroje. Záleží len na Vás ktorú si vyberiete. Na začiatok Vám odporúčame použiť tlačiarene značky Epson, ktoré sú úsporné a cenovo dostupnejšie. Ako príspušenstvo je nutné dokúpiť  sublimačný atrament a papier vhodný na sublimáciu.

Obyčajný papier a atrament do tlačiarne sa na sublimáciu použiť neda!

S lisom Cricut MugPress v žiadnom prípade nepoužívajte nažehľovací vinyl alebo lepiaci vinyl. Môžete zničiť tepelnú platňu!

Nastavenie Cricut MugPress.

Pri rozbaľovaní Cricut Mug Press nie je veľa vecí. V balení sa nechádza tepelný lis, napájací kábel, USB kábel a malý návod. 
Prvá vec, ktorú musíte urobiť s Cricut MugPress je, nastaviť ho. Na tento krok budete potrebovať počítač.
Pri prvom použití Cricut MugPress musíte vykonať aktualizáciu firmvéru. Je to zvláštne, ale tento krok musíte vykonať  hneď po vybalení, ale:
 1. Núti Vás to zaregistrovať stroj v Cricut (a vytvoriť si účet na cricut.com, ktorý je ZADARMO)
 2. Umožňuje stroju kalibrovať čas a teplotu.
Najskôr si stiahnite Cricut Design Space do svojho počítača a vytvorte si účet účet na cricut.com

Potom pripojte napájaci kábel k zadnej časti tepelného lisu a zapojte ho do zásuvky. Stlačením tlačidla ,,ON’ zapnite jednotku. Svetlo v hornej časti začne blikať, čo znamená, že tepelný lis je v režime pripojenia. Ak vás zaujíma, prečo sa Cricut MugPress nezohrieva, je pravdepodobné, že ste ešte nedokončili nastavenie, ktoré si vyžaduje okamžitú aktualizáciu firmvéru.

Ako aktivovať Cricut Mug Press

Keď máte na počítači otvorený Cricut Dizajn Space, kliknite na tri vodorovné čiary v ľavom hornom rohu. 

Potom vyberte "Nastavenie nového stroja".  

Uvidíte dva obrázky: rezací ploter Cricut a EasyPress. Kliknite na tlačidlo Heat Press. 

Potom sa dostanete na ďalšiu stránku, kde nájdete Mug Press. Kliknite na obrázok Mug Press a potom postupujte podľa pokynov.

Zobrazí sa výzva na pripojenie Cricut Mug Press k počítaču pomocou USB a tým sa spustí aktualizácia firmvéru.

Keď načíta stroj, kliknite na ,,Pokračovať ‘' zobrazí sa Vám niekoľko obrazoviek s aktualizáciami.

Aktualizácia firmvéru bude trvať menej než minútu.

Môžete odpojiť USB kábel medzi lisom a počítačom. Keď kliknete na tlačidlo ON na teplnom lise, oranžové svetlo by malo svietiť nepretržite. Akonáhle sa svetlo rozsvieti na zeleno a lis zapípa - dosiahol teplotu a je konečne pripravený na použitie.

Vytvorenie dizajnu.

Cricut nám skutočne zjednodušil navrhovanie hrnčeka. V štúdiu Cricut Design Space si vyberte šablónú, kliknite na ,,Prispôsobiť ,, a šablóna hrnčeka sa prenesie na vaš dizajn.

Ak máte doma ploter Silhouette dizajn si samozrejme môžete vytvoriť aj v Silhouette štúdiu. Dávajte si pozor na veľkosť, aby sa Váš motív zmestil na hrnček.

Prvé použitie tepelného lisu Cricut MugPress

Najprv zapnite lis na hrnčeky, pretože zahriatie trvá asi 5 minút.

Hrnček zbavte všetkých nečistôt, najvhodnejší je odstraňovač chĺpkov z oblečenia.

Vezmite si svoj vyrezaný/vytlačený sublimačný motív a umiestnite/omotajte ho okolo hrnčeka vhodného na sublimáciu. Dbajte na to aby mali okraje pri rúčke rovnomernú vzdialenosť. Pritlačte dizajn na hrnček čistými rukami alebo stierkou. Potom ho zafixujte tepelne odolnou páskou tak, aby sa nehýbal a uistite sa, že všetky strany priliehajú k hrnčeku - hlavne spodný a vrchný okraj. Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti pri Cricut Mug Press je, že budete obmedzení veľkosťou a tvarom hrnčeka. Musí to byť rovný hrnček a hoci môžete použiť hrnčeky s rôznou výškou, od spodnej časti hrnčeka máte obmedzenú výšku.

Vložte celý hrnček do tepelného lisu a zatlačte rukoväť na vrchu stroja smerom nadol. 

Teraz už len počkajte...asi 6 minút. (Toto je asi 2-krát dlhšie ako pri iných lisoch na hrnčeky, ktoré vyžadujú 200 sekúnd na sublimáciu hrnčeka.)

Riadok svetiel na vrchu tepelného lisu vám ukazuje kroky, ktoré práve prebiehajú.

Keď Cricut MugPress skončí, zdvihnite rukoväť späť nahor, aby sa hrnček uvoľnil a opatrne ho pomocou rúčky na hrnčeku vyberte. Hrnček bude VEEEEĽMI horúci, preto ho položte na bezpečný povrch a nechajte 15-30 minút vychladnúť.

Teraz prichádza najlepšia časť!!! Odhalenie…

Na odstránenie sublimačného papiera použite rukavice alebo pinzetu.

Odstráňte všetku pásku a papier. Ak na hrnčeku zostane nejaký infúzny atrament, jednoducho ho utrite prstom.

To je všetko k tomu, aby ste si vyrobili svoj prvý nádherný, personalizovaný, vodeodolný hrnček pomocou Cricut Mug Press.

Aaaaach tie možnosti! :)

  Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

  Pridať komentár
   
  Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.